Викладачі кафедри фізичної терапії, ерготерапії Хмельницького національного університету Марія БАЛАЖ, Інна СОЛТИК та Людмила БАСЕНКО були учасниками Національного конгресу з мультидисциплінарної реабілітації «Формування стратегії роботи в умовах війни», який проходив 24-25 листопада 2023 року у Львові.
Мета конгресу полягала в усвідомленні необхідності мультидисциплінарної команди в процесі реабілітації, оскільки введення нових реабілітаційних професій ставить перед фахівцями питання щодо областей їхньої професійної практики. Головною метою конгресу було визначення меж реабілітаційних професій, уточнення ролей кожного спеціаліста у процесі реабілітації, а також встановлення професійної автономності та рівноправності фахівців реабілітації в рамках мультидисциплінарної команди.
Проведення заходу також мало на меті ознайомити українських фахівців реабілітації з кращими світовими практиками роботи зі складними патологіями, які часто виникають внаслідок бойових поранень та травм. Для цього були запрошені спікери з багатьох країн світу: Сполучених Штатів Америки, Канади, Швейцарії, Польщі, Ізраїлю, Великобританії.
В ході проведення конгресу для фахівців з реабілітації, працівників сфери охорони здоров’я, дотичних до організації та надання реабілітаційної допомоги, адміністрації закладів, що надають реабілітаційну допомогу прозвучали доповіді від іноземних та національних експертів, були проведені воркшопи та майстер-класи від провідних фахівців у галузі реабілітації, а також цікавими були панельні дискусії на різні теми.
Для викладачів кафедри фізичної терапії, ерготерапії вкрай важливо активно вивчати та впроваджувати нові можливості у освітній процес, оскільки це дозволяє їм безпосередньо ознайомити студентів з сучасними тенденціями та інноваціями у галузі фізичної терапії та ерготерапії. Впровадження нових методик та передового досвіду не лише розширить знання студентів, але й підготує їх до майбутньої професійної діяльності в умовах воєнного та післявоєнного середовища.
Викладачка кафедри фізичної терапії, ерготерапії ХНУ Людмила БАСЕНКО виступила спікером у панельній дискусії «Реабілітація в громаді», в якій поділилася власним досвідом створення громадської організації «Агапе» для реабілітації дітей з особливими потребами.
Нагадаємо, що Хмельницький національний університет є учасником масштабного проекту з розбудови ефективної системи реабілітації в Україні, ініціаторкою якого є перша леді Олена ЗЕЛЕНСЬКА. Проєкт «Реабілітація травм війни в Україні» реалізують Міністерство охорони здоров’я України, НСЗУ Національна служба здоров’я України, Міністерство соціальної політики України, Офіс Президента України, радниця-уповноважена Президента України з питань безбар’єрності, БФ Пацієнти України, Український центр охорони здоров’я – UHC.
Проєкт міжнародної технічної допомоги «Реабілітація травм війни в Україні» впроваджується Благодійним фондом «Пацієнти України» за підтримки Швейцарської агенції з розвитку та співробітництва (Swiss Agency for Development and Cooperation (SDC)), представленої Посольством Швейцарії в Україні.
Підсумовуючи нашу участь у Національному конгресі з мультидисциплінарної реабілітації «Формування стратегії роботи в умовах війни», хочемо висловити подяку організаторам за можливість брати участь у цьому заході та за можливість навчання та обміну досвідом з іншими фахівцями реабілітації, яка так важлива для нашої країни в часи війни.
Дуже приємно, що закордонні експерти реабілітації обмінюються своїм досвідом з українськими фахівцями спеціалізацій фізичної терапії, ерготерапії, терапії мови та мовлення, які продовжують працювати над удосконаленням своїх навичок, здобувають нові практики у цих професіях, діляться власними досягненнями та здобутками.
Щиро віримо та сподіваємось, що такі заходи, як Національний конгрес з мультидисциплінарної реабілітації «Формування стратегії роботи в умовах війни», сприятимуть розвитку цієї галузі та підвищенню якості допомоги для пацієнтів, які потребують відновлення. Викладачі кафедри ФТЕ завжди готові долучитися до подібних ініціатив та спільно працювати над покращенням якості освіти у сфері розбудови реабілітації. Лише спільними зусиллями ми зможемо досягти більшого та подолати виклики нашого часу.
Кафедра фізичної терапії, ерготерапії