До відзначення Дня фізичної культури і спорту (10 вересня) з ініціативи Національного олімпійського комітету України за підтримки Міністерства освіти і науки України в усіх шкільних навчальних закладах проводилися Олімпійські уроки. Головною метою яких було познайомити школярів з цінностями Олімпійського руху. Олімпійський рух – це грандіозне соціальне явище, що об’єднує народи всіх континентів. В сучасних Іграх Олімпіад беруть участь представники із більше як 200 країн, за подіями на спортивних майданчиках Ігор ХХХІ Олімпіади (м. Ріо-де-Жанейро) стежили близько 3,5 млрд. людей.
До проведення Олімпійських уроків були долучені кращі викладачі кафедр фізичного виховання та здоров’я людини університету. Олімпійський рух це краса і велич, боротьба і сила духу, вирій почуттів, а також дивовижна історія, сповнена найрізноманітнішими феноменальними фактами та рекордами, звершеннями та ідеями. Саме це об’єднує мільярди людей з різних куточків Земної кулі незалежно від віку, статі, раси, політичних або релігійних уподобань.
В процесі проведення Олімпійських уроків учням шкільних навчальних закладів м. Хмельницького (Колегіум, Гімназія №2, Баготопрофільний ліцей, НВК №5, НВК №6, НВК №9, ЗОШ №6, ЗОШ №13, ЗОШ №15, ЗОШ №18) були доведені особливості античної агоністики (принцип змагальності), що реалізовувався у різних областях життя (мистецтві, музиці, спорті) з метою досягнення найкращого результату, визнання, прославлення сфер діяльності, примноження особистого престижу і слави міст-держав (полісів).
За допомогою агонів створювалася атмосфера справедливості, у якій людина мала можливість демонструвати свою майстерність, заслуги і здобувати першість, не зважаючи на статки.
Відзначалось, що студенти нашого університету напряму підготовки «Здоров’я людини» є активними учасниками олімпійського руху, зокрема випускник 2016 року Дмитро Янчук бронзовий призер Ігор ХХХІ Олімпіади з веслування на байдарках і каное.
Сподіваємось, що проведення даного заходу сприятиме долученню школярів до цінностей олімпізму!