ПІДВЕДЕННЯ ПІДСУМКІВ СПОРТИВНОГО 2015 РОКУ

Сьогодення вимагає від спеціалістів міцного здоров’я, високої працездатності, професійного довголіття, дотримання активного способу життя. Одним з найефективніших та найдоступніших засобів підтримання рівня фізичного розвитку є фізична вправа. Для успішних занять з фізичного виховання та навчально-тренувальної роботи в університеті діють спортивні споруди, спеціалізовані зали, на базі яких культивується 23 види спорту. Більшість з них – види спорту, що входять до програми Олімпійських ігор: баскетбол (чол., жін.), бокс (чол., жін.), боротьба вільна (чол., жін.), важка атлетика, веслування б/к, волейбол (чол., жін.), волейбол пляжний, легка атлетика, регбі, теніс настільний, фехтування, футбол (чол., жін.). Також в університеті є можливість займатися іншими видами спорту, які сьогодні є популярними серед молоді: армспорт, більярдний спорт, пауерліфтинг, спортивний туризм, скелелазіння, футзал, шахи. Загалом спортивною роботою охоплено понад 480 студентів, з них: заслужених майстрів спорту України – 1, майстрів спорту України міжнародного класу – 2, майстрів спорту України – 27, кандидатів у майстри спорту – 56, І сп.р. – 82.

IMG_6245

У нашому навчальному закладі традиційно проводяться комплексні фізкультурно-спортивні заходи, змагання з окремих видів спорту в програмах факультетських днів здоров’я, змагання до Всеукраїнського Дня фізичної культури і спорту, масові та категорійні туристичні походи та інші.

IMG_4480image009

У змаганнях до Всеукраїнського Дня фізичної культури і спорту були організовані і проведені масові змагання з міні-футболу, волейболу пляжного, стрітболу, пауерліфтингу та армспорту.

Крім цього апробовано та проведено змагання з міні-футболу серед груп спеціалізацій (чоловіки), а також чемпіонати серед гуртожитків, в яких взяли участь студенти 1-5 курсів – 150 студентів-спортсменів.

Найбільш масовим комплексним заходом традиційно є студентська універсіада. На усіх етапах Універсіади взяло участь понад 1,5 тисячі студентів. Відкриття змагань і закриття Універсіади здійснюються в урочистій обстановці у присутності керівників університету, переможці змагань нагороджуються пам’ятними кубками, медалями і дипломами. За результатами проведення змагань універсіади перше місце здобули студенти факультету інженерної механіки, друге місце посів факультет економіки та управління і третє місце виборола команда гуманітарно-педагогічного факультету.

4

Проте головним завданням, що стояло перед нашим університетом у 2015 році, був виступ на ХІІ літня універсіада України. На цих змаганнях взяли участь 128 вищих навчальних заклади з 22 видів спорту. Змагання проходили на високому рівні, усі навчальні заклади відповідально до них віднеслися. Окремі ВНЗ виставляли по дві команди на кожний вид програми. Універсіада пройшла у повному обсязі, лише два види не було проведено: тхеквондо і гімнастика спортивна. Наші студенти взяли участь у шести видах спорту. В фехтуванні, жіночому баскетболі у складі збірної команди області. В настільному тенісі, волейболі (жінки), футболі (чоловіки і жінки) окремими командами від вузу. Найбільш успішними були виступи у фехтуванні, де Щукла Ірина здобула медалі в особистому та командному заліках, та у жіночому баскетболі, де наша команда здобула трете місце у фінальних змаганнях. У решті ігрових видах нам не вдалось вийти до фінальної частини, проте у зональних змаганнях ми стали третіми у футболі серед чоловіків і жінок і волейболі серед жінок.

Загалом наші студенти здобули 920 очок і це дозволило посісти третє загальнокомандне місце серед ВНЗ п’ятої категорії (у якій було представлено 45 вузів, які мають від 2,5 до 5 тисяч студентів на денній формі навчання. Поступились ми Національному університету кораблебудування (Миколаїв) та Вінницькому національному технічному університету.

33
Порівнюючи результати з попередніми роками, варто відмітити, що ця універсіада була для нас не зручна. Багато видів, які у нас культивуються, де є хороші спортсмени та результати не були внесені до програми цих змагань. Не було таких традиційних видів, як: веслування на байдарках та каное, вільна боротьба, важка атлетика, бокс, регбі, а змагання з тхеквондо, де також у нас є хороша команда, за день до початку змагань відмінили. Проте, в інших видах, де ми брали участь, студенти-спортсмени та викладачі віднеслись з усією відповідальністю. У підсумку третє місце у п’ятій групі і 16 серед усіх ВНЗ. Якщо за перше місце важко боротись, то друге місце у нашій групі – це реальне завдання на наступну універсіаду.

У 2015 році студенти-спортсмени ХНУ брали участь у міських, обласних, національних і міжнародних змаганнях. До складів збірних команд України входять 7 наших спортсменів: Грищун Інна, Янчук Дмитро – веслування на б/к, Власов Андрій – вільна боротьба, Щукла Ірина – фехтування, Алтухов Павло – веслування, Ломачинська Ангеліна – важка атлетика, Заболотний Ярослав – важка атлетика, Демецький Владислав – регбі, Стецков Андрій – традиційне карате до.

Високі результати показали наші веслувальники. Так, Дмитро Янчук став переможцем Чемпіонату Європи (Німеччина), Павло Алтухов на Чемпіонаті світу посів третє місце (серед юніорів), а також четверте місце на Чемпіонаті світу серед чоловіків. Відкриттям цього року можна вважати Ірину Щуклу, яка на Чемпіонаті Європи з фехтування посіла третє місце, а також перше місце в командному Кубку світу. Міль Валерій та Билік Олексій в складі збірної команди України з регбі посіли перше місце на Чемпіонаті Європи. Звання Майстрів спорту України були присвоєні: Божук Сергій – пауерліфтинг, Сотник Єлизавета, Ремньова Катерина – хортинг.

За результатами участі на змаганнях різного ґатунку студентів-спортсменів Хмельницького національного університету спортивним клубом та кафедрою фізичного виховання проведено огляди-конкурси: «Десятка кращих спортсменів року», «Кращі групи спортивного вдосконалення серед ігрових та індивідуальних видів спорту».

 

Результати конкурсу

КРАЩІ СПОРТСМЕНИ

Хмельницького національного університету

За виступом 2015 року

 

Десятка кращих спортсменів університету

 1. Янчук Дмитро (ст.гр. ФР-10-1) МСМК з веслування на байдарках і каное
 2. Алтухов Павло (ст.гр. МНз-13-1) МСМК з веслування на байдарках і каное
 3. Грищун Ірина (ст.гр. ТО-11-1) МСМК з веслування на байдарках і каное
 4. Квіквініа Полміра (ст.гр. ТО-11-1) МС з гирьового спорту
 5. Ломачинська Ангеліна (ст.гр. ЗЛ-13-1) МС з важкої атлетики
 6. Власов Андрій (ст.гр. ФР-11-1) МС з вільної боротьби
 7. Щукла Ірина (ст.гр. ЗЛ-13-1) МС з фехтування на шаблях
 8. Матейко Денис (ст.гр. ЗЛз-13-1) МС з вільної боротьби
 9. Демецький Владислав (ст.гр. ЗЛ-11-1) МС з регбі
 10. Билік Олексій (ст.гр. ТТПс-15-1) КМС з регбі

Кращі команди з ігрових видів спорту

 1. Регбі
 2. Баскетбол (жінки)
 3. Футбол (чоловіки)

Кращі команди серед індивідуальних видів

 1. Веслування
 2. Фехтування
 3. Пауерліфтинг