ПІДВЕДЕННЯ ПІДСУМКІВ СПОРТИВНОГО 2015 РОКУ

Сьогодення вимагає від спеціалістів міцного здоров’я, високої працездатності, професійного довголіття, дотримання активного способу життя. Одним з найефективніших та найдоступніших засобів підтримання рівня фізичного розвитку є фізична вправа. Для успішних занять з фізичного виховання та навчально-тренувальної роботи в університеті діють спортивні споруди, спеціалізовані зали, на базі яких культивується 23 види спорту. Більшість з них – види спорту, що входять до програми Олімпійських ігор: баскетбол (чол., жін.), бокс (чол., жін.), боротьба вільна (чол., жін.), важка атлетика, веслування б/к, волейбол (чол., жін.), волейбол пляжний, легка атлетика, регбі, теніс настільний, фехтування, футбол (чол., жін.). Також в університеті є можливість займатися іншими видами спорту, які сьогодні є популярними серед молоді: армспорт, більярдний спорт, пауерліфтинг, спортивний туризм, скелелазіння, футзал, шахи. Загалом спортивною роботою охоплено понад 480 студентів, з них: заслужених майстрів спорту України – 1, майстрів спорту України міжнародного класу – 2, майстрів спорту України – 27, кандидатів у майстри спорту – 56, І сп.р. – 82.

IMG_6245

У нашому навчальному закладі традиційно проводяться комплексні фізкультурно-спортивні заходи, змагання з окремих видів спорту в програмах факультетських днів здоров’я, змагання до Всеукраїнського Дня фізичної культури і спорту, масові та категорійні туристичні походи та інші.

IMG_4480image009

У змаганнях до Всеукраїнського Дня фізичної культури і спорту були організовані і проведені масові змагання з міні-футболу, волейболу пляжного, стрітболу, пауерліфтингу та армспорту.

Крім цього апробовано та проведено змагання з міні-футболу серед груп спеціалізацій (чоловіки), а також чемпіонати серед гуртожитків, в яких взяли участь студенти 1-5 курсів – 150 студентів-спортсменів.

Найбільш масовим комплексним заходом традиційно є студентська універсіада. На усіх етапах Універсіади взяло участь понад 1,5 тисячі студентів. Відкриття змагань і закриття Універсіади здійснюються в урочистій обстановці у присутності керівників університету, переможці змагань нагороджуються пам’ятними кубками, медалями і дипломами. За результатами проведення змагань універсіади перше місце здобули студенти факультету інженерної механіки, друге місце посів факультет економіки та управління і третє місце виборола команда гуманітарно-педагогічного факультету.

4

Проте головним завданням, що стояло перед нашим університетом у 2015 році, був виступ на ХІІ літня універсіада України. На цих змаганнях взяли участь 128 вищих навчальних заклади з 22 видів спорту. Змагання проходили на високому рівні, усі навчальні заклади відповідально до них віднеслися. Окремі ВНЗ виставляли по дві команди на кожний вид програми. Універсіада пройшла у повному обсязі, лише два види не було проведено: тхеквондо і гімнастика спортивна. Наші студенти взяли участь у шести видах спорту. В фехтуванні, жіночому баскетболі у складі збірної команди області. В настільному тенісі, волейболі (жінки), футболі (чоловіки і жінки) окремими командами від вузу. Найбільш успішними були виступи у фехтуванні, де Щукла Ірина здобула медалі в особистому та командному заліках, та у жіночому баскетболі, де наша команда здобула трете місце у фінальних змаганнях. У решті ігрових видах нам не вдалось вийти до фінальної частини, проте у зональних змаганнях ми стали третіми у футболі серед чоловіків і жінок і волейболі серед жінок.

Загалом наші студенти здобули 920 очок і це дозволило посісти третє загальнокомандне місце серед ВНЗ п’ятої категорії (у якій було представлено 45 вузів, які мають від 2,5 до 5 тисяч студентів на денній формі навчання. Поступились ми Національному університету кораблебудування (Миколаїв) та Вінницькому національному технічному університету.

33
Порівнюючи результати з попередніми роками, варто відмітити, що ця універсіада була для нас не зручна. Багато видів, які у нас культивуються, де є хороші спортсмени та результати не були внесені до програми цих змагань. Не було таких традиційних видів, як: веслування на байдарках та каное, вільна боротьба, важка атлетика, бокс, регбі, а змагання з тхеквондо, де також у нас є хороша команда, за день до початку змагань відмінили. Проте, в інших видах, де ми брали участь, студенти-спортсмени та викладачі віднеслись з усією відповідальністю. У підсумку третє місце у п’ятій групі і 16 серед усіх ВНЗ. Якщо за перше місце важко боротись, то друге місце у нашій групі – це реальне завдання на наступну універсіаду.

У 2015 році студенти-спортсмени ХНУ брали участь у міських, обласних, національних і міжнародних змаганнях. До складів збірних команд України входять 7 наших спортсменів: Грищун Інна, Янчук Дмитро – веслування на б/к, Власов Андрій – вільна боротьба, Щукла Ірина – фехтування, Алтухов Павло – веслування, Ломачинська Ангеліна – важка атлетика, Заболотний Ярослав – важка атлетика, Демецький Владислав – регбі, Стецков Андрій – традиційне карате до.

Високі результати показали наші веслувальники. Так, Дмитро Янчук став переможцем Чемпіонату Європи (Німеччина), Павло Алтухов на Чемпіонаті світу посів третє місце (серед юніорів), а також четверте місце на Чемпіонаті світу серед чоловіків. Відкриттям цього року можна вважати Ірину Щуклу, яка на Чемпіонаті Європи з фехтування посіла третє місце, а також перше місце в командному Кубку світу. Міль Валерій та Билік Олексій в складі збірної команди України з регбі посіли перше місце на Чемпіонаті Європи. Звання Майстрів спорту України були присвоєні: Божук Сергій – пауерліфтинг, Сотник Єлизавета, Ремньова Катерина – хортинг.

За результатами участі на змаганнях різного ґатунку студентів-спортсменів Хмельницького національного університету спортивним клубом та кафедрою фізичного виховання проведено огляди-конкурси: «Десятка кращих спортсменів року», «Кращі групи спортивного вдосконалення серед ігрових та індивідуальних видів спорту».