Сквер Олімпійської слави

Однією з визначних подій, що проходили в рамках святкування 55-річчя від дня народження університету, стало заснування скверу Олімпійської слави.

Важливо відмітити, що за 55 років свого існування наш навчальний заклад відомий не лише своїми науковими школами, висококваліфікованими педагогічними кадрами, навчальними досягненнями, матеріально-технічною базою, візитівкою університету є також визначні спортивні досягнення.

IMG_2602

Відомо, що головними спортивними змаганнями світового рівня є Олімпійські ігри, які проходять один раз на чотири роки. За час існування вузу 15 студентів, які навчались в університеті, стали учасниками Олімпійських ігор.

Золотими літерами в історію університету ввійшли чемпіони Олімпійських ігор:

Нагорний Сергій – ХХІ Монреаль, 1976, веслування на байдарках;

Таймазов Тимур –ХХVI Атланта, 1996, важка атлетика;

Пундик Галина – ХХІХ Пекін, 2008, фехтування на шаблях;

Жовнір Ольга – ХХІХ Пекін, 2008, фехтування на шаблях.

Бронзову нагороду здобув Янчук Дмитро – ХХХІ Ріо-де-Жанейро, 2016, веслування на каное.

Інші олімпійці хоча й не змогли на піднятися на п’єдестал, проте також прославили нашу країну, рідний край та нашу альма-матер:

Вешко Валерій – ХХІV Сеул, 1988, веслування на каное;

Слівінський Олексій – ХХVI Атланта, 1996, веслування на байдарках;

Лукашенко Володимир – ХХVIІ Сідней, 2004; ХХVIІІ Афіни, 2004, фехтування на шаблях;

Паламар Вікторія – ХХVIІ Сідней, 2000, легка атлетика;

Штурбабін Олег – ХХVIІІ Афіни, 2004, фехтування на шаблях;

Головченко Людмила – ХХVIІІ Афіни, 2004, вільна боротьба;

Філонюк Тетяна – ХХІХ Пекін, 2008, легка атлетика;

Бойко Дмитро – ХХХ Лондон, 2012, фехтування на шаблях;

Грищун Інна – ХХХІ Ріо-де-Жанейро, 2016, веслування на байдарках;

Алтухов Павло – ХХХІ Ріо-де-Жанейро, 2016, веслування на каное.

Спортивні досягнення наших олімпійців знайшли своє відображення на стенді Олімпійської слави, який було відкрито у фойє навчального корпусу №4 (навпроти актової зали). На стенді зібрана інформація, що спортивні результати доповнює відомостями про навчальну діяльність студентів-олімпійців.

Окрім того, заснування скверу стало не лише віддзеркаленням спортивних досягнень навчального закладу, кожен олімпієць висадив своє особливе дерево, яке має значну культурну цінність. На виділеній під сквер території завідувач ботанічного саду Казімірова Л.П. допомогла зібрати унікальну колекцію дерев:

• Ялина канадська, різн. Альбертська;
  • Гіркокаштан м’ясочервоний;
  • Сакура, слива пильчаста ’Чумацький шлях’;
  • Береза повисла ’Королівський мороз’
  • Бук лісовий ’Червоний, плакучий’;
  • Магнолія оберненояйцевидна;
  • Дуб пухнастий;
  • Катальпа бігнонієвидна;
  • Магнолія Кобус;
  • Бузок Форі;
  • Тополя дельтовидна ’Пурпурна вежа’;
  • Магнолія оголена ’Ароматна хмара’;
  • Магнолія суланжа ’Червона’;
  • Тис ягідний ’Фастігіата’
  • Каштан дрібноквітковий.

Приємно відзначити, що до висадки дерев долучилось більшість наших олімпійців, ректорат на чолі з ректором М.Є. Скибою, спортивна громадськість міста Хмельницького, студенти спеціальності «Середня освіта (фізична культура)», «Фізична культура і спорт», «Здоров’я людини, фізична реабілітація», викладачі кафедр фізичне виховання та здоров’я людини та ін.

Сподіваємось, що в майбутньому сквер Олімпійської слави стане окрасою міста Хмельницького, студенти університету, викладачі, мешканці міста зможуть милуватися красою рідкісних дерев, знайомитись із спортивною історією університету.

Хочемо вірити, що у майбутньому спортивна слава університету буде примножуватись, а сквер – розширюватись за рахунок нових олімпійців.