ТРЕТЄ МІСЦЕ НА ХІІ ЛІТНІЙ УНІВЕРСІАДІ УКРАЇНИ СЕРЕД ВНЗ V КАТЕГОРІЇ

Наприкінці грудня 2015 року в приміщенні актової зали Київського національного університету технології та дизайну відбулося спортивне свято, на якому були урочисто нагороджені переможці і призери ХХVІІІ Всесвітньої літньої Універсіади-2015 та ХІІ літньої Універсіади України-2015 та відзначені кращі студенти-спортсмени вищих навчальних закладів МОН України за 2014/2015 навчальний рік.

22

У заході взяли участь провідні спортсмени, тренери освітянської спортивної галузі, ректори вищих навчальних закладів України, представники спортивної спільноти, які були причетними до організації студентських змагань, підготовки студентів спортсменів до участі, як до всеукраїнських так і до міжнародних змагань.

Хмельницький національний університет також став одним із навчальних закладів, який за підсумками комплексного заліку отримав почесну нагороду. Так у номінації кращі вищі навчальні заклади серед ВНЗ п’ятої категорії за результатами участі у ХІІ літній Універсіаді України Хмельницький національний університет посів третє місце.

Наші студенти взяли участь у шести видах спорту. У фехтуванні, жіночому баскетболі – у складі збірної команди області. У настільному тенісі, волейболі (жінки), жіночому та чоловічому футболі ми виступали окремою командою від вузу.

Найбільш успішними були виступи у фехтуванні, де Ірина Щукла здобула першу бронзову медаль у фехтування на шаблях в особистому заліку. Переможним виявився виступ наших дівчат-фехтувальниць на шаблях у командному заліку. Так, Щукла Ірина разом із нашими студентками Муц Ольгою, Кудрявцевою Віолеттою та студенткою з КПНУ Аліною Комащук, здобули золоті нагороди. Загалом команда здобула 100 очок.

Продовжили нести заліковий доробок для нашого університету спортсмени з настільного тенісу. Так, на цих змаганнях команда ХНУ здобула 73 очки. Це дозволило посісти друге місце серед ВНЗ п’ятої категорії з настільного тенісу.

У жіночому баскетболі збірна команда області, до якої увійшли також наші студентки, вперше пробилась до фіналу. У фінальній частині змагань наші дівчата, дійшовши до матчу за третє місце, поступились команді Львівської області, яка була сформована зі студенток Львівського державного університету фізичної культури і спорту. Таким чином, у загальному заліку збірна команда посіла 4-те місце і отримала 81 очко.

У решті ігрових видів нам не вдалось вийти до фінальної частини, проте у зональних змаганнях ми стали третіми. Так, виступ наших студентів у футболі серед чоловіків і жінок та волейболі серед жінок додав чимало залікових очок до загального результату (футбол чоловіки – 261, футбол жінки – 225, волейбол жінки – 180).

Загалом наші студенти здобули 920 очок і це дозволило посісти третє загальнокомандне місце серед ВНЗ п’ятої категорії (у якій було представлено 45 вузів, які мають від 2,5 до 5 тисяч студентів, що навчаються на денній формі). Поступились ми Національному університету кораблебудування (м. Миколаїв) та Вінницькому національному технічному університету.

Порівнюючи результати з попередніми роками, варто відмітити, що ця Універсіада була для нас не найкраща, за тими видами, які були включені до її програми. Багато видів спорту, які у нас культивуються, де є висококваліфіковані спортсмени, не були внесені у програму універсіади. Відсутність таких видів, як веслування на байдарках та каное, вільна боротьба, важка атлетика, бокс, регбі не дало можливості показати справжній спортивний потенціал нашого навчального закладу. Проте незважаючи на це, в інших видах спорту, в яких ми брали участь, наші студенти-спортсмени віднеслись з усією відповідальністю. У підсумку третє місце у п’ятій групі і 16-е серед усіх ВНЗ. Сподіваємось, що наступна ХІІ літня Універсіада, яка відбудеться у 2017 році, буде більш успішною і вдалою для нас.

11

З вітальним словом до призерів та переможців студентських змагань звертається Василь Кремінь – президент студентської спортивної спілки, президент Національної академії педагогічних наук

33

Нагорода Хмельницького національного університету за ІІІ місце

44

Жіноча збірна команда Хмельницького національного університету з футболу

55

Третє місце у зональних змаганнях з волейболу (жінки)

66

Збірна команда ХНУ з футболу (чоловіки)

77

Змагання з настільного тенісу

88

Ірина Щукла, Ольга Муц, Віолета Кудрявцева у складі команди Хмельницької області на першому місці п’єдесталу