ТРИУМФ ЧОЛОВІЧОЇ ЗБІРНОЇ КОМАНДИ ХМЕЛЬНИЦЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ З ФУТЗАЛУ НА ОБЛАСНИХ СПОРТИВНИХ ІГРАХ СЕРЕД ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ

29-30 березня у манежі корпусу фізичного виховання Хмельницького національного університету відбулися матчі обласних Спортивних ігор серед вищих навчальних закладів 2016 року з футзалу.
Спортивні ігри області – це одні з провідних і наймасовіших цьогорічних змагань, що проводяться в області серед вищих навчальних закладів усіх типів (університети, академії, інститути). Їх метою є залучення більшої кількості студентської молоді до занять фізичною культурою і спортом; поліпшення роботи з розвитку видів спорту в ВНЗ; подальшого розвитку ігрових видів спорту серед студентської молоді.
         Як вже зазначалось у попередніх статтях, Хмельницький національний університет активно стартував на змаганнях в залік обласних Спортивних ігор, взявши участь у змаганнях з настільного тенісу, баскетболу (чоловіки, жінки), попереду ще волейбол (чоловіки, жінки), пляжний волейбол, легка атлетика. Змагання з футзалу були для нас досить принциповими, оскільки цей вид ми приймали у стінах рідного навчального закладу і перед нашою збірною командою стояло відповідальне завдання виступати перед багаточисельними своїми уболівальниками, керівниками університету та обласного комітету МОН.

Для участі у змаганнях подали заявки представники наступних провідних ВНЗ нашої області:

• Міжрегіональна академія управляння персоналом
  • Хмельницький кооперативний торговельно-економічний інститут
  • Хмельницький національний університет
  • Хмельницький інститут соціальних технологій ВМоРЛ «Україна»
  • Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
  • Кам’янець-Подільський національний університет

Змагання проходили упродовж двох днів. Згідно регламенту змагань команди були поділені на дві групи, де кожна з них зіграла по дві гри. Усі команди виглядали досить рівними і достойно представили свої навчальні заклади.
У перший день змагань зустрічі проходили у групах по коловій системі. Азартними були ігри між командами ХНУ та ХКТЕІ, ХІСТ та ХГПА.

Другий день змагань обласних Спортивних ігор подарував глядачам чимало цікавих і захоплюючих моментів гри. Однією з найзапекліших видалась боротьба у півфінальній грі між збірними командами Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії та Хмельницьким національним університетом. Перший тайм гри пройшов майже у рівній боротьбі – події розвивалися між двома половинами майданчика без суттєвих натяків на загострення. Але як тільки господарі залу «включали швидкість», тут же збірна ХГПА починала активно захищатися і контратакувати. Масована атака команди нашого ВНЗ по правому крилу завершилася вдалою передачею, гравець нашої збірної команди прийняв м’яч і, правильно оцінивши ситуацію, холоднокровно пробив ворота суперника на останніх секундах матчу – 1:0!

Запам’ятався також матч за 3-4 місця між Хмельницькою гуманітарно-педагогічною академією і Хмельницьким кооперативним торгівельно-економічним інститутом, який пройшов у напруженій безкомпромісній боротьбі, але завершився з рахунком 0:0, що призвело до необхідності пробивати післяматчеві пенальті. Голкіпери обох збірних впевнено захищали свої ворота, відбиваючи м’яч за м’ячем. Але фортуна була більш сприятлива до команди ХГПА, яка отримала свій шанс на перемогу, забивши вирішальний гол! Отже, збірна команда Хмельницького кооперативного торгівельно-економічного інституту посіла 3 місце обласних Спортивних ігор 2016 року.
У фінальній зустрічі грали дві кращі чоловічі команди з футзалу за підсумками минулорічних студентських змагань і фаворити цьогорічних обласних Спортивних ігор. З перших хвилин збірна Кам’янець-Подільського національного університету почала діяти дуже активно, провела кілька добре організованих атак, створила кілька моментів, хоча аж надто загрозливими вони не були і особливої небезпеки для воріт нашої збірної не становили. Чоловіча збірна КПНУ зробивши акцент на контратакуючі разючі випади, зуміла першою відзначитися у воротах ХНУ – нагоду «розмочити» рахунок «педагоги» отримали майже у самому кінці першої половини зустрічі – 1:0. Після першого забитого м’яча ігрова та територіальна ініціатива і перевага перейшла «до ніг і рук» гравців нашої команди. Чоловіча збірна ХНУ діяла розкуто, конструктивно і, що найважливіше, результативно – 1:1!! Наші хлопці, завдяки вдалим діям у нападі та захисті, надалі практично не підпускали до своїх воріт гравців суперника. Матч так і завершився з рахунком – 1:1.

Фінальна зустріч КПНУ_ХНУ
І знову напружені і досить емоційні пенальті, де голкіпери команд продемонстрували чудеса реакції…

Фінальні пенальті

Як засвідчив подальший розвиток подій на полі, у грі було встановлено остаточний рахунок – збірна Хмельницького національного університету з футзалу серед команд вищих навчальних закладів області на своєму майданчику перемогла свого запеклого суперника – збірну Кам’янець-Подільського національного університету. Щиро вітаємо наших переможців!!!

Склад команди Хмельницького національного університету

1. Алєксєєв Олександр Володимирович
2. Підлісний Максим Іванович
3. Федорко Артем Миколайович