Міжнародне стажування викладачів Хмельницького національного університету в м. Порту (Португалія)

У відповідності до затвердженої програми реалізації міжнародного проєкту Erasmus+ KA2 «UKROTHE» «Study Programme Ocupational Therapy in Ukraine» «Розробка освітньої програми з ерготерапії в Україні» за грантової підтримки Європейської комісії наші закордонні партнери з Політехнічного інституту Порту (м. Порту, Португалія) в період із 13 лютого 2023 року до 17 лютого 2023 року організували практичне стажування для викладачів українських ЗВО, які здобувають професійні компетентності тренерів з ерготерапії.
Учасниками тижневої програми стажування тренерів з ерготерапії були партнери проєкту від України: Дрогобицький державний педагогічний університет ім. Івана Франка, Хмельницький національний університет, Придніпровська державна академія фізичної культури і спорту Доброчинна організація «Caritas» Самбірсько-Дрогобицької єпархії України, «Modrychi» центр відновного лікування (м. Дрогобич).

Від Хмельницького національного університету було делеговано науково-педагогічні працівники кафедри фізичної терапії, ерготерапії та кафедри теорії і методики фізичного виховання і спорту, а саме: викладачку Людмилу Басенко, доцентку Інну Солтик, доцентку Віру Базильчук, доцентку Оксану Павлюк. Також цього разу проходила стажування студентка четвертого курсу групи ФТ-19 Наталія Штоковецька.

Португальські партнери та колеги з Політехнічного інституту Порту, використовуючи сучасні засоби візуалізації в приміщеннях Політехнічного інституту та клінік, продемонстрували українським партнерам можливості реалізації програми проєкту на практиці.

Учасники тренінгу відвідали дослідницький центр Політехнічного інституту Порту. В даній лабораторії продемонстровано цікавий експеримент з елементами симуляції, що полягав у втіленні роботи ерготерапевта з пацієнтом, в якого є різні фобії. Апробувавши на собі відчуття та емоції від різних видів фобій, ерготерапевт зможе краще зрозуміти почуття пацієнтів, котрі мають боязнь висоти, павуків тощо.

Досить цікавим та прикладним виявився практикум з шинування та ортезування, під час якого опановано елементи отримання розгорток деталей, виконання макетів ортезів для кисті рук.

Також відвідали заклад охорони здоров’я, а саме психіатричне відділення в лікарні S. João (гострі стани). Українські учасники програми відвідали приміщення лікарні, де повністю потрапили в середовище стаціонару. Тобто в цьому закладі змогли побачити щоденну рутину ерготерапевта, що працює з пацієнтами, які мають психіатричні особливості. Учасників програми знайомили з різними методами та засобами впливу на психіку пацієнтів.

Учасникам програми з України на високому рівні провели курси «Train-the-trainer» модератори курсів тренерів відомі фахівці та португальські викладачі з Політехнічного інституту Порту Joaquim Manuel Ventura Faias та Maria Joao Ribeiro Fernandes Trigueiro.

В результаті проходження практичного стажування за тренерською програмою «Train-the-trainer», викладачі Хмельницького національного університету підвищили свої професійні компетентності ерготерапевтів, а також удосконалили рівень англійської мови.

Колектив кафедри фізичної терапії, ерготерапії Хмельницького національного університету висловлює щирі слова подяки нашим португальським, бельгійським та українським партнерам за чудові ідеї, допомогу і підтримку, високий професіоналізм і націленість на якісний результат реалізації нашого проєкту.

Кафедра фізичної терапії, ерготерапії