ОПАНУВАННЯ НОВОГО МЕТОДУ ФІЗИЧНОЇ ТЕРАПІЇ

8-10 грудня на базі медичного центру реабілітаційно-відновлюючого профілю Київський Інститут Реабілітації м. Київ, завідуючий кафедрою фізичної терапії, ерготерапії Олег Базильчук, взяв участь у триденному навчанні за провідним світовим методом Neurac на системі Redcord одного з самих ефективних, а головне науково-доказових інструментів терапії.

На сьогоднішній день Redcord використовується в більш ніж 45 країнах світу, провідними лікарнями, університетами, спортивними клубами, а також  національними олімпійськими комітетами.

Перший прототип сучасного приладу спочатку був винайдений і  запатентований теслярем і колишнім гімнастом Kåre Mosberg ще у 1991 році в Норвегії.

В даний час існує більше 75 рецензованих статей, з використанням даного методу, які показують високу ефективність лікування болю і дисфункцій опорно-рухового апарату.

Тренування на підвісній системі Redcord – це форма практики фізичної терапії, яка базується на доказах. Ця система була ретельно рецензована з понад 100 дослідженнями, представленими в галузевих публікаціях включаючи такі авторитетні видання як: «Journal of Physical Therapy Science», «Journal of Human Kinetics», «Journal of Biomechanics», «Journal of Dance Medicine & Science».

Метод Neurac поєднує вправи на підвішування за допомогою бандажів в різних положеннях, таких як: підвішування лежачи на спині, животі, боці або часткове підвішування сидячи, стоячи на колінах і/або стоячи щоб впливати на нервово-м’язову стимуляцію. Разом ці компоненти допомагають пацієнтам збільшити силу та стабільність постуральних м’язів, які створюють стабільну основу для руху. 

Neurac (Neuromuscular Activation) це метод лікування гострого та хронічного болю, розладів опорно-рухового апарату та нервово-м’язової дисфункції. Neurac складається зі спеціально підібраних вправ і технік на мотузках і слінгах Redcord, спрямованих на відновлення функціональних і безболісних моделей рухів за допомогою високого рівня нервово-м’язової стимуляції. Neurac – це підхід до активного лікування, що складається з чотирьох основних елементів:⠀вправи на підвісній системі; контрольована вібрація/збурення окремих частин тіла; робоче навантаження, конкретна і поступова прогресія вправ; безболісний підхід.⠀

Метод Neurac базується на сучасних дослідженнях і давніх наукових принципах, які рекомендують використовувати вправи замкнутого ланцюга для лікування проблем нервово-м’язового скелета та покращення функцій

Подібно до плавання у воді, система підвісок Redcord створює середовище «нульової гравітації», де люди будь-якого віку та фізичних можливостей можуть безпечно виконувати вправи з точним контролем м’язів без болю. Це схоже на водну терапію на суші.

Нагадаємо, що Хмельницький національний університет є учасником масштабного проекту з розбудови ефективної системи реабілітації в Україні, ініціаторкою якого є перша леді Олена ЗЕЛЕНСЬКА. Проєкт «Реабілітація травм війни в Україні» реалізують Міністерство охорони здоров’я України, НСЗУ Національна служба здоров’я України, Міністерство соціальної політики України, Офіс Президента України, радниця-уповноважена Президента України з питань безбар’єрності, БФ Пацієнти України, Український центр охорони здоров’я – UHC.

Проєкт міжнародної технічної допомоги «Реабілітація травм війни в Україні» впроваджується Благодійним фондом «Пацієнти України» за підтримки Швейцарської агенції з розвитку та співробітництва (Swiss Agency for Development and Cooperation (SDC)), представленої Посольством Швейцарії в Україні. Завдяки якому, наш університет отримує дане сучасне реабілітаційне обладнання та багато іншого та можливість професійного удосконалення викладацького складу кафедри фізичної терапії, ерготерапії.

Дякуємо ліцензованим тренерам Данилу Сафронову та Олені Альошко за цінні знання та колосальний досвід!