ОЗНАЙОМЧА ПРАКТИКА ЗА ПРОФІЛЕМ МАЙБУТНЬОЇ ПРОФЕСІЇ СТУДЕНТІВ СПЕЦІАЛЬНОСТІ «ФІЗИЧНА ТЕРАПІЯ, ЕРГОТЕРАПІЯ»

Важливою ланкою в системі практичної підготовки фахівців першого (бакалаврського) рівня вищої освіти галузі знань 22 «Охорона здоров’я» спеціальності 227 «Фізична терапія, ерготерапія» є практична підготовка. Згідно навчального плану студенти першого курсу в період з 25 січня до 26 лютого 2021 року перебували на загально ознайомчій практиці за профілем майбутньої професії. Під час цієї практики студенти групи ФТ-20-1 відвідали реабілітаційні та оздоровчі центри м. Хмельницького та мали можливість ознайомитися з практичними аспектами їхньої майбутньої професійної діяльності.

Студенти відвідали протезно-ортопедичне підприємство «Орто-Крок», де менеджер зі збуту Гриневич Тамара Михайлівна ознайомила із роботою підприємства та напрямами діяльності. Лікар ортопед-травматолог Бедриківський В’ячеслав Валентинович розповів про те, що завдяки найсучаснішим комплектуючим, матеріалам та технологіям, а також досвіду та знанням фахівців на підприємстві можна відновити або компенсувати порушену функцію кінцівок людини, відновлюючи втрачені функції організму та надаючи можливість залишатися активним членом суспільства.

Наші студенти мали можливість відвідати Центр Здоров’я «Dolphins» та поспілкуватися з фахівцями цього закладу. У центрі використовують новий підхід до відновлення функцій хребта та суглобів без медикаментів, блокад та операційного втручання. Інструктор тренажерного залу та ЛФК пояснила застосування комплексного підходу до оздоровлення та відновлення, який включає заняття на вертебрологічному тренажері «Dolphins»; ЛФК; кінезіо; стимулювання та відновлення на спірально-вихревому енерготренажері; масаж; сеанси у фітобочці; відновлення в ергозалі. Студенти на собі змогли відчути дію різних вправ на спеціальних та сучасних тренажерах центру.

Також студенти ознайомилися з діяльністю громадської організації «Агапе», де фізичний терапевт та викладач кафедри фізичної терапії, ерготерапії Басенко Людмила Ігорівна окреслила специфіку роботи зі своїми пацієнтами, серед яких діти з такими діагнозами як ДЦП, синдром Дауна, аутизм, міопатія, порушення діяльності опорно-рухового апарату та ін. У центрі студенти мали змогу спостерігати за діяльністю кабінету фізичної терапії, масажного кабінету, кабінету розвитку мовлення, ознайомитися з авторськими методиками Басенко Людмили Ігорівни.

Радо прийняли наших студентів і в Комунальному підприємстві Хмельницької міської дитячої лікарні Хмельницької міської ради, реабілітаційному центрі «Турбота». Завідувачка центром «Турбота», лікар-невролог Базелюк Валентина Станіславівна ознайомила студентів з матеріально-технічною базою центру. Особливістю діяльності закладу є надання сучасної висококваліфікованої допомоги дітям від 1 місяця до 18 років з ураженням нервової системи, психіки, опорно-рухового апарату. Студенти мали змогу ознайомитися з діяльністю масажних кабінетів, кабінетів ЛФК, кабінетів дефектолога та психолога, басейну для проведення аква-терапії, розглянути костюм «Гравістат» для динамічної пропріоцентивної корекції.

Під час практики наші студенти мали змогу відвідали також вертебрально-оздоровчий центр Євмінова, де його директор Швед Олена Валентинівна розповіла про свій заклад, познайомила з фахівцями, які тут працюють. Наголосила на важливості обраної професії в сучасному світі.

Також наші студенти відвідали “Центр лікування хребта та суглобів Кінезіс”, де майстер-клас провів директор цього закладу Абрамович Ігор Олександрович. Студенти запам`ятали його висловлювання: «Життя – це марафон», «Дія рівна досягненню», девіз центру «Життя без болю». Центр видався студентам дуже цікавим, оскільки вони на собі випробували багато вправ реабілітаційного комплексу.

Професорсько-викладацький колектив кафедри фізичної терапії, ерготерапії ХНУ висловлює щиру подяку усім керівникам та працівникам реабілітаційних та оздоровчих центрів м. Хмельницького за надану можливість нашим студентам ознайомитися з професійною діяльністю фізичних терапевтів та ерготерапевтів. Також бажаємо усім здоров’я, професійних злетів та маємо надію на подальшу співпрацю!