ПОЧАТОК РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОЄКТУ ERASMUS+: КА2 CBHE «UKROTHE» В УКРАЇНІ

В рамках проєкту Erasmus+: КА2 CBHE «UKROTHE» розвиток потенціалу вищої освіти 4-5 лютого 2020 року в м. Дрогобич на базі Дрогобицького державного педагогічного університету ім. Івана Франка відбулась перша робоча зустріч (kick-off meeting) команди проєкту Developing an Occupational Therapy study programme in Ukraine (Розвиток навчальної програми з ерготерапії в Україні). Коротка назва проєкту – UKROTHE.

Тривалість проекту: 15.11.2019 – 14.11.2022 (36 місяців). Програма фінансування ЄС:  Європейський інструмент сусідства (Erasmus+: КА2 CBHE). Мета та завдання проекту: Виклики, які стоять перед Україною: Реабілітаційні послуги в системі охорони здоров’я вкрай необхідні. Тому в

ЗВО потрібно впроваджувати нові освітні програми, щоб забезпечити фахівців з реабілітації, які мають навички, відповідним міжнародним стандартам. В рамках цього проекту ЗВО будуть підтримуватися країнами-учасниками проєкту, що призведе до більш структурної співпраці, в рамках якої можна буде обмінюватися досвідом, реалізовувати мобільність студентів та викладачів, розробляти спільні освітні програми та дослідницькі проєкти.

Мета проєкту: 1. Розробка нового навчального плану для професійних терапевтів, на яких є запит суспільства та на основі потреб робочих місць для ерготерапевтів у співпраці з урядом та зацікавленими сторонами: лікарні, реабілітаційні центри та ін.; 2. Для освітнього процесу у 3-х ЗВО України буде обладнано авдиторія сучасними навчальними матеріалами для покращення освітнього процесу. 3. Державні органи влади, приватний сектор та інші ЗВО України визнають потенціал та цінність нової програми з ерготерапії та визнають кваліфікацію нових випускників.

Учасники проєкту та цієї зустрічі це: Університет прикладних наук VIVES (Бельгія), Політехнічний університет в Порту (Португалія), Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка (Україна) (головний координатор від України), Придніпровська академія фізичної культури і спорту (Україна), Хмельницький національний університет (Україна). До проєкту також залучені організації: “Oradea” (Бельгія-Румунія), “TAPAS” (Іспанія), Caritas Самбірсько-Дрогобицької єпархії (Україна), Реабілітаційний центр “Модричі” (Україна). Також під час зустрічі відбулась skype-конференція з пані Світланою Шитівокою (НЕО в Україні). Координаторами зустрічі є Шарон Схільварт та Елке Денис (VIVES).

Хмельницький національний університет представляли завідуючий кафедрою фізичної терапії, ерготерапії доктор педагогічних наук, доцент Базильчук Олег Вікторович та старший викладач Вольєва Наталія Петрівна.

Згідно плану робочої зустрічі, учасники проєкту: узгодили перелік необхідного обладнання для облаштування навчально-наукових лабораторій, у тому числі і у Хмельницькому національному університеті, яке буде придбане в рамках виконання проєкту; затвердили інструкції щодо практичної реалізації проєкту; погодили етапи створення навчальної мережі усіх зацікавлених стейкхолдерів; обговорили правила адміністрування та фінансування проєкту.

Наступна робоча зустріч усіх учасників проєкту відбудеться 27-29.04.2020 в Брюгге Університеті прикладних наук VIVES (Бельгія).

29-30.06.2020 чергова робоча зустріч усіх учасників проєкту пройде у нашому Хмельницькому національному університеті.