ПРАКТИЧНІ ВИЇЗНІ ЗАНЯТТЯ: НОВІ ГОРИЗОНТИ У НАВЧАННІ СТУДЕНТІВ

Студенти спеціальності 227 “Терапія та реабілітація” продовжують свою навчальну програму з практичними виїзними заняттями. Цього разу в рамках дисципліни «Ерготерапія осіб з травмами війни» відвідали відділення фізичної терапії, реабілітації та відновного лікування, що є структурним підрозділом лікарні (з поліклінікою) ДУ «ТМО МВС України по Хмельницькій області». Темою цього візиту була реабілітація військовослужбовців, які отримали поранення під час російсько-української війни.

Військові конфлікти залишають за собою не лише фізичні, а й психологічні рани, і реабілітація військовослужбовців вимагає комплексного підходу. У зв’язку з цим, відділення фізичної терапії, реабілітації та відновного лікування відіграє ключову роль у процесі відновлення. Студенти мали унікальну можливість ознайомитися з передовими методами лікування, що застосовуються для відновлення фізичних функцій та психічного здоров’я поранених.

Протягом візиту студенти спостерігали за роботою досвідчених фахівців, які розповіли про основні підходи до лікування та реабілітації. Особливу увагу було приділено методам фізичної терапії (кінезіотерапія, мануальна терапія), використанню сучасного обладнання для реабілітації. Також акцентувалась увага і на методах ерготерапії, яка є вкрай необхідною для відновлення наших захисників.

Це безцінний досвід для студентів спеціальності 227, який дозволяє їм побачити реальну роботу в умовах, що потребують найвищого рівня професіоналізму та емпатії.

В рамках виїзного практичного заняття студенти дізналися про спеціальні засоби та методики реабілітації та адаптації, що допомагають військовослужбовцям повернутися до нормального життя. Вони мали змогу поспілкуватися з досвідченими фахівцями, що дозволить їм краще зрозуміти, як надавати в недалекому майбутньому (після отримання дипломів бакалаврів з фізичної терапії, ерготерапії) якісну допомогу.

Візит до відділення фізичної терапії, реабілітації та відновного лікування став не лише навчальним досвідом, а й важливим етапом у формуванні професійної етики та відданості справі. Студенти повернулися з новими знаннями та натхненням допомагати тим, хто постраждав унаслідок військових дій.

Відвідування баз практики, таких як відділення фізичної терапії та реабілітації ДУ «ТМО МВС України по Хмельницькій області», є важливим елементом у підготовці майбутніх фахівців, які прагнуть зробити вагомий внесок у сферу охорони здоров’я та реабілітації в Україні.

Кафедра фізичної терапії, ерготерапії