Шляхи реалізації проєкту Erasmus+ KA2 “UKROTHE” в Хмельницькому національному університеті

У теперішній, складний для країни час, у Хмельницькому національному університеті продовжується робота над реалізацією міжнародного проєкту “UKROTHE – Розвиток навчальної програми з ерготерапії в Україні», який реалізується за Програмою фінансування ЄС: Європейський інструмент сусідства (Erasmus+: КА2 CBHE) та інших проєктів Erasmus+ Capacity Building Projects in the Field of Higher Education with Ukrainian Partners Проекти програми ЄС Еразмус+ у сфері вищої освіти. Загальною метою проекту є розширення потенціалу ерготерапії в Україні шляхом реалізації нової освітньої програми бакалаврського рівня для підготовки ерготерапевтів у закладах вищої освіти, яка відповідає базовим стандартам WFOT (World Federation of Occupational Therapists / Всесвітня федерація ерготерапевтів).
Нагадаємо, учасниками проєкту є команди Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, Хмельницького національного університету, Придніпровської державної академії фізичної культури і спорту, Благодійний фонд «Карітас» (м.Дрогобич), Реабілітаційний центр «Модричі» (м.Трускавець) та європейські партнери – Університет прикладних наук VIVES (Бельгія), університет P. PORTO (Португалія), асоціація «TAPAS» (Іспанія), Неурядова організація ORADEA (Румунія).
З метою дисемінації результатів проєкту та розширення співпраці Хмельницького національного університету із зовнішніми стейкхолдерами в напрямку розвитку освітніх програм «Фізична терапія, ерготерапія», «Ерготерапія» спеціальності 227 фізична терапія, ерготерапія, 20 травня 2022 року відбулася робоча зустріч з директором комунального підприємства «Хмельницька міська лікарня» Хмельницької міської ради Валерієм Гарбузюком.
Завідувач кафедри фізичної терапії, ерготерапії Олег Базильчук провів короткий екскурс створеною новою науково-навчальною лабораторією для реалізації освітніх програм спеціальності 227 «Фізична терапія, ерготерапія», яка стала можливим завдяки участі університету в проєкті Erasmus+ KA2 “UKROTHE”.
Шановний гість мав змогу ознайомитися з обладнанням, фаховою іноземною літературою з ерготерапії, придбаними для університету за кошти Євросоюзу, та з перспективами підготовки фахівців з ерготерапії і фізичної терапії в Хмельницькому національному університеті за європейськими стандартами.
Ректор Хмельницького національного університету Сергій Матюх наголосив про важливість участі університету у подібних проєктах, завдяки яким суттєво покращується матеріально-технічна база, створюються сучасні умови освітнього процесу. Сергій Анатолійович зазначив, що важливим аспектом розвитку освітніх програм спеціальності 227 фізична терапія, ерготерапія в університеті є тісна співпраця з майбутніми працедавцями випускників даних освітніх програм. Керівники обох закладів дійшли спільної думки щодо перспективи розвитку освітніх програм, розширення співпраці та подальшої спільної реалізації результатів проєкту.