Участь студента спеціальності 227 Фізична терапія, ерготерапія Хмельницького національного університету у XXIV Дефлімпійських іграх в Бразилії, в штаті Ріо-Гранде-ду-Сул, в місті Кашіас-ду-Сул

Що таке Дефлімпійські ігри? Дефлімпійські ігри – це спортивні змагання найвищого рівня для людей з порушенням мовленнєво-слухового апарату. Уперше вони пройшли у Парижі в 1924 році під назвою Всесвітні Тихі ігри. У 2001 році їх було перейменовано на Дефлімпійські ігри. Дефлімпіада проходить кожні чотири роки. Літні XXIV Дефлімпійські ігри мали відбутися у 2021 році, проте їх відтермінували через обмеження, пов’язані з Covid-19.

Національна дефлімпійська збірна команда України у складі 171 спортсмена взяла участь у 16 видах спорту (бадмінтону, баскетболу (чоловіки), боротьби греко-римської та вільної, волейболу (жінки, чоловіки), велосипедного спорту, дзюдо, карате, легкої атлетики, настільного тенісу, пляжного волейболу (жінки, чоловіки), спортивного орієнтування, стрільби кульової, тхеквондо, футболу) з 18 представлених.

Збірна України тріумфально посіла перше загальнокомандне місце у ХХІV літніх Дефлімпійських іграх-2021, в м. Кашіас-ду-Сул (Бразилія), які проводилися з 01 по 15 травня 2022 року. Загалом нашим спортсменам вдалося завоювати рекордну кількість винагород – 138 медалей, з них: 62 золоті, 38 срібних та 38 бронзових медалей.

На жаль, Хмельницька область не була представлена жодним спортсменом у складі збірної України. Проте надважливу роль у підготовці і безпосередній участі нашої збірної у найвищому форумі чотириріччя для спортсменів з вадами слуху у світі відіграв студент групи ФТЕз-17-1 Хмельницького національного університету Ігор Роганін. Він є штатним тренером-масажистом у складі національної збірної команди України на участь у ХХІV літніх Дефлімпійських іграх-2021. Ігорем спільно з командою інших фахівців створено сприятливі умови медико-біологічного забезпечення у підготовці та безпосередній участі усіх спортсменів збірної України у цих змаганнях.

Олег БАЗИЛЬЧУК,
завідувач кафедри фізичної терапії, ерготерапії