Участь у міжнародному курсі “Використання творчості в ерготерапії”

З 8 по 15 вересня 2023 року відбувся міжнародний курс “Використання творчості в ерготерапії” організований Університетом прикладних наук Артевельде (м. Гент, Бельгія) де брала участь, як учасник та частина викладацької команди, викладачка нашої кафедри Людмила Басенко.

У курсі приймало участь понад 60 ерготерапевтів з усієї Європи (Великобританії, Швейцарії, Грузії та України).

Розпочалась програма з культурного вечора, де кожен з учасників міг презентувати свою країну та особливості її культури. До українських учасниць курсу долучилась сім’я переселенців з Одеси.

Два тижні були насичені різноманітними воркшопами, які допомагали розвинути креативне мислення та творчі здібності з застосуванням їх у сфері ерготерапії. Основою розвитку цих здібностей є 5 компонентів:

1. Творче спостереження

« Якщо ви хочете, щоб щось нове виросло, дозвольте цьому статися через творче спостереження». (Igor Bytebier)

Відпустити свої домінуючі спостереження і навчитися сміливо та творчо дивитися на об’єкти, предмети та різні ситуації іншими очима.

• Гнучкі асоціації

«Завдяки гнучким асоціаціям мозок починає відчувати себе налаштованим на творчість». (Igor Bytebier)

• Розвиток своєї уяви

«Уява – це створення нових речей, а також відпускання існуючих думок та образів». (Igor Bytebier)

• Відкласти свої судження

«Відкладаючи свої судження, ви, природно, станете більш відкритими до нових ідей, інших точок зору та несподіваних способів дій». (Igor Bytebier)

• Розбіжності

« Перша ідея, яка з’являється у Вас, як правило, є найближчою до вас. Якщо Ви глибше обмірковуєте альтернативи, Ви натрапляєте на бар’єри і саме тут і починається творчість». (Igor Bytebier)

Ці усі компоненти учасники пробували застосовувати на практичних заняттях протягом  курсу використовуючи арт терапію, створення віртуального середовища для певного випадку з пацієнтом, застосовуючи елементи циркової та Шернборн терапії в роботі з дітьми та багато ін.

Вагоме місце на курсі посіла тема по травмо-інформованій допомозі в роботі ерготерапевтів з дітьми з України. На курс було запрошено практикуючого спеціаліста Ольгу Макаренко, яка займається українськими дітьми у Фінляндії, та вона змогла поділитись своїм досвідом та викликами які доводилось долати.

Курс був захоплюючим, насиченим та цікавим. Усі отриманні знання викладачка нашої кафедри планує впроваджувати в своїй роботі зі студентами та розвивати їхні креативні навички для покращення їх професійних здібностей.