Участь викладачів кафедри фізичної терапії, ерготерапії в Другому Всеукраїнському конгресі фізичних терапевтів

6-8 вересня 2024 року відбувся Другий Всеукраїнський конгрес із фізичної терапії, де понад 400 фізичних терапевтів із усієї України, експертів та іноземних спікерів три дні обмінювалися досвідом, дискутували та думали над розбудовою та покращенням реабілітаційних послуг в Україні.

На конгресі також були присутні науково-педагогічні працівники кафедри фізичної терапії, ерготерапії: доцентка Інна СОЛТИК, викладачка Людмила БАСЕНКО, викладачка Наталя ШТОКОВЕЦЬКА.

В рамках конгресу були представлені різноманітні доповіді, розбір клінічних випадків, майстер-класи, практикуми, панельні дискусії. Піднімались питання розширення послуг у фізичній терапії, впровадження монопослуги, нормативно-правове регулювання сфери, посилення в освітньому процесі фізичної терапії та відповідність міжнародним стандартам. Окрему увагу на заході приділили розвитку реабілітації в громадах та важливості наближення послуг до пацієнтів.

Викладачка кафедри фізичної терапії, ерготерапії ХНУ Людмила БАСЕНКО була активним учасником конгресу та мала можливість виступити спікером у панельній дискусії «Чи є життя поза лікарнею? Значення розвитку фізичної терапії у громаді», в якій поділилася власним досвідом створення громадської організації «Агапе» для реабілітації дітей з особливими потребами. Також виступила з доповіддю «Сім кроків для формування стратегії навчального контролю дітей з різними нозологіями (на прикладі РАС, СД, ЦП) під час довготривалої реабілітації/абілітації» та мала можливість провести практикум на тему «Креативний підхід до фізичної терапії в педіатрії».

Можемо з упевненістю стверджувати, що Другий Всеукраїнський конгрес фізичних терапевтів пройшов на високому рівні та такий захід сприяє розвитку професії та підвищенню якості допомоги для пацієнтів/клієнтів, які потребують реабілітації. Кафедра ФТЕ завжди готова долучитися до подібних ініціатив та спільно працювати над розбудовою та покращенням сфери фізичної терапії в Україні.

Дякуємо великій команді організаторів за такий актуальний, інформативний, пізнавальний, доказовий, надихаючий, мотивуючий та душевний захід.