УЧАСТЬ ВИКЛАДАЧІВ КАФЕДРИ У ПРОЄКТІ «РЕАБІЛІТАЦІЯ ТРАВМ ВІЙНИ В УКРАЇНІ»

Доценти кафедри фізичної терапії, ерготерапії Хмельницького національного університету – Солтик Інна Тадеушівна та Балаж Марія Степанівна – були учасницями розробки курсів «Ерготерапія осіб з травмами війни» та «Основи професійного мислення ерготерапевта» в рамках проєкту «Реабілітація травм війни в Україні».

У період липень-жовтень 2023 року Інна Солтик та Марія Балаж брали активну участь у розробці нових університетських курсів для спеціалізації 227.2 «Ерготерапія», а саме «Ерготерапія осіб з травмами війни» та «Основи професійного мислення ерготерапевта». Протягом чотирьох місяців (32 робочих днів) доценти кафедри ФТЕ працювали над створенням цих важливих навчальних курсів, які мають на меті посилення підготовки фахівців у галузі реабілітації, зокрема ерготерапії.

Проєкт «Реабілітація травм війни в Україні», який підтримується посольством Швейцарії в Україні, спрямований на покращення якості освітніх програм та підвищення кваліфікації викладачів закладів вищої освіти. Участь викладачів кафедри ФТЕ в цьому проєкті є важливим кроком у розвитку професійної підготовки фахівців з ерготерапії, які працюють з пацієнтами, що зазнали травм під час війни.

Робота над курсами «Ерготерапія осіб з травмами війни» та «Основи професійного мислення ерготерапевта» включала розробку навчальних планів, підготовку методичних матеріалів, а також створення інтерактивних навчальних модулів. Завдяки зусиллям викладачів із різних освітніх закладів України, які дотичні до розбудови процесу реабілітації та навчання студентів, що навчаються за напрямком «Ерготерапія», курс містить актуальну інформацію про сучасні методи та підходи до реабілітації військових травм, що допоможе студентам отримати необхідні знання та навички для ефективної роботи з постраждалими.

Проєкт «Реабілітація травм війни в Україні», у якому брали участь викладачі кафедри ФТЕ, є яскравим прикладом міжнародного співробітництва у сфері освіти та реабілітації. Підтримка з боку Швейцарії дозволяє підвищувати рівень підготовки фахівців, що в свою чергу сприяє покращенню якості життя пацієнтів з військовими травмами в Україні.

Кафедра фізичної терапії, ерготерапії