Виїзне заняття студентів спеціальності “Фізична терапія, ерготерапія” у Хмельницький інклюзивно-ресурсний центр №1

09 жовтня 2024 року в рамках дисципліни “Навички спілкування та взаємодії” студенти спеціальності “Фізична терапія, ерготерапія” відвідали Хмельницький інклюзивно-ресурсний центр №1 (підпорядкований Хмельницькій міській раді). Візит був організований до теми лекції «Комунікативні стратегії у взаємодії з дітьми з особливими освітніми потребами та їхніми родинами» з метою ознайомлення з комунікативними стратегіями та підходами, які використовуються у взаємодії з дітьми з особливими освітніми потребами та їхніми родинами. Cтуденти отримали можливість на практиці побачити, як відбувається реабілітація та підтримка дітей з інвалідністю.

Зустріч розпочала директор центру Рибак Ольга, яка презентувала загальну діяльність установи, акцентуючи увагу на її важливій ролі в інтеграції дітей в освітнє середовище.

Продовжила зустріч Матвійчук Світлана, вчитель-реабілітолог центру, яка детально розповіла про свою роботу з дітьми. Вона поділилася досвідом використання індивідуальних програм реабілітації та адаптації навчального процесу, підкреслюючи важливість міждисциплінарного підходу та комунікаційних стратегій у роботі з дітьми та їхніми батьками.

Студентів супроводжувала доцент кафедри психології та педагогіки Петяк Олена, яка організувала візит і забезпечила можливість глибше зрозуміти практичні аспекти роботи з дітьми з інвалідністю, спілкуючись зі спеціалістами центру.

Висловлюємо щиру подяку директору Хмельницького інклюзивно-ресурсного центру №1 пані Ользі за теплий прийом та можливість для студентів ознайомитися з роботою закладу. Її професіоналізм і відкритість сприяли створенню сприятливих умов для поглиблення знань студентів про сучасні методи інклюзивної освіти та реабілітації, а також комунікативні стратегії, що є ключовими в їхній майбутній професійній діяльності.