З 8 по 15 вересня 2023 року відбувся міжнародний курс “Використання творчості в ерготерапії” організований Університетом прикладних наук Артевельде (м. Гент, Бельгія) де брала участь, як учасник та частина викладацької команди, викладачка нашої кафедри Людмила Басенко.
У курсі приймало участь понад 60 ерготерапевтів з усієї Європи (Великобританії, Швейцарії, Грузії та України).
Розпочалась програма з культурного вечора, де кожен з учасників міг презентувати свою країну та особливості її культури. До українських учасниць курсу долучилась сім’я переселенців з Одеси.
Два тижні були насичені різноманітними воркшопами, які допомагали розвинути креативне мислення та творчі здібності з застосуванням їх у сфері ерготерапії. Основою розвитку цих здібностей є 5 компонентів:
- Творче спостереження
« Якщо ви хочете, щоб щось нове виросло, дозвольте цьому статися через творче спостереження». (Igor Bytebier)
Відпустити свої домінуючі спостереження і навчитися сміливо та творчо дивитися на об’єкти, предмети та різні ситуації іншими очима.
- Гнучкі асоціації
«Завдяки гнучким асоціаціям мозок починає відчувати себе налаштованим на творчість». (Igor Bytebier)
- Розвиток своєї уяви
«Уява – це створення нових речей, а також відпускання існуючих думок та образів». (Igor Bytebier)
- Відкласти свої судження
«Відкладаючи свої судження, ви, природно, станете більш відкритими до нових ідей, інших точок зору та несподіваних способів дій». (Igor Bytebier)
- Розбіжності
« Перша ідея, яка з’являється у Вас, як правило, є найближчою до вас. Якщо Ви глибше обмірковуєте альтернативи, Ви натрапляєте на бар’єри і саме тут і починається творчість». (Igor Bytebier)
Ці усі компоненти учасники пробували застосовувати на практичних заняттях протягом курсу використовуючи арт терапію, створення віртуального середовища для певного випадку з пацієнтом, застосовуючи елементи циркової та Шернборн терапії в роботі з дітьми та багато ін.
Вагоме місце на курсі посіла тема по травмо-інформованій допомозі в роботі ерготерапевтів з дітьми з України. На курс було запрошено практикуючого спеціаліста Ольгу Макаренко, яка займається українськими дітьми у Фінляндії, та вона змогла поділитись своїм досвідом та викликами які доводилось долати.
Курс був захоплюючим, насиченим та цікавим. Усі отриманні знання викладачка нашої кафедри планує впроваджувати в своїй роботі зі студентами та розвивати їхні креативні навички для покращення їх професійних здібностей.