Напередодні відзначення Дня пам’яті та примирення (8 травня) та 70-ї річниці Дня перемоги над нацизмом (9 травня) за ініціативи кафедр фізичного виховання та здоров’я людини був проведений спортивно-патріотичний фестиваль серед студентів «Наш порох завжди сухий», до участі в якому були залучені збірні команди факультетів та команда напряму підготовки «Здоров’я людини». Команди були змішаного складу: 3 дівчини та 3 хлопці та по одному запасному гравцю.
Спортивно-патріотичний фестиваль проводився з метою патріотичного виховання студентів університету засобами фізичної культури. На урочистому відкритті фестивалю ректор Скиба М. Є. відзначив велике значення патріотичного виховання молоді для майбутнього України та побажав, щоб перемогла найсильніша і найдружніша команда.
Після урочистого відкриття розпочались баталії на дистанції легкоатлетичної біатлонної естафети. Кожен учасник команди у бронежилеті здійснював біг, виконував стрільбу з пневматичної гвинтівки з положення стоячи та передавав естафетну паличку наступному члену команди. Сліпий жереб першими на дистанцію вивів команди факультетів міжнародних відносин, інженерної механіки та гуманітарно-педагогічний. Кращий результат показала команда механіків. За результатами участі представників всіх команд перше місце посіла команда факультету економіки та управління, які виступали у останньому забігу, напевно команда врахувала помилки попередників.
Наступним змаганням була неповна розбірка та збірка автоматичної зброї. Кожна команда делегувала двох учасників з врахуванням статевого принципу. Більш спритними у цих змаганнях були представники також факультету економіки і управління (112,2 с.), всього 0,3 с програла команда гуманітарно-педагогічного факультету. Після двох змагань лідерство захопила команда факультету економіки і управління.
При метанні навчальних гранат в окоп (для хлопців окоп був розташований на відстані 20 м, а для дівчат – 15 м) більш точною, з результатом в 3 бали, була команди факультету програмування та комп’ютерних і телекомунікаційних систем. Для визначення місць серед команд, що набрали рівне число балів, були проведені додаткові змагання з метань навчальних гранат на дальність – представнику команди надавалось по одній спробі. Лідер фестивалю – команда факультету економіки і управління – була третьою.
Краще евакуйовувала пораненого команда напряму підготовки «Здоров’я людини», другий результат показала команда факультету економіки і управління, третій – факультет програмування та комп’ютерних і телекомунікаційних систем.
Поки судді підводили підсумки виступів у 4 змаганнях, з ініціативи первинної профспілкової організації студентів університету був проведений конкурс уболівальників, де кожен міг та повинен був якомога гучніше підтримувати свою команду
За найменшою сумою місць, показаних в окремих змаганнях, визначалась командна переможець спортивно-патріотичного фестивалю «Наш порох завжди сухий». Команди-учасниці посіли наступні місця:
Факультет міжнародних відносин – 7 місце;
Факультет інженерної механіки – 6 місце;
Напрям підготовки «Здоров’я людини» – 5 місце;
Гуманітарно-педагогічний факультет – 4 місце;
Факультет технологій і дизайну – 3 місце;
Факультет програмування та комп’ютерних і телекомунікаційних систем – 2 місце;
Факультет економіки і управління – 1 місце.
Всі команди були відзначені спеціально розробленими грамотами Хмельницького національного університету, призери – медалями, а переможцям – факультету економіки і управління – був вручений перехідний Кубок ректора університету, який зберігається на факультеті до другого фестивалю, що планується до проведення у квітні 2016 року.