Цікаве і різноманітне спортивне життя в університеті.

В університеті щорічно проводяться масові комплексні заходи за багатотуровою системою.

Універсіада студентів, яка проводиться серед збірних команд факультетів з 6-8-х видів спорту;

Фінальним змаганням передують масові змагання серед академічних груп та спеціальностей, курсів.

В університеті працює спортивне відділення, в якому займається понад 400 студентів-спортсменів, серед них: ЗМС – 2, МСМК – 8, МС – 18,КМС – 59, І сп. р. – 137.

Студенти-спортсмени університету беруть участь в міських, обласних, національних і міжнародних змаганнях:

• міська спартакіада ВНЗ ІІІ – ІV р. а. – змагалися у 8-ми видах спорту, вибороли перше загальнокомандне місце;
  • обласна Універсіада ВНЗ ІІІ – IV р. а. – змагалися у 10-ти видах спорту – вибороли друге загальнокомандне місце.
  • Найбільшим спортивним студентським …… України є Х-та літня Універсіада України, проведено 10 видів спортивної програми. Студенти-спортсмени ХНУ брали участь у 5-ти видах програми і вибороли 18-ть золотих, 3-и срібні і 3-и бронзові медалі.
  • У змаганнях фехтування на шаблях чоловіки і жінки стали переможцями у командних змаганнях (Пундик Дмитро, Аулов Євген, Конопацький Станіслав, Кравчук Ірина, Пундик Галина, Жовнір Ольга). Крім цього Пундик Дмитро переміг в особистих змаганнях. Аулов Євген виборов срібну медаль, Конопацький Станіслав – третє місце і бронзову медаль. У жінок – Кравчук Ірина завоювала срібну медаль і друге місце, а Пундик Галина посіла третє місце і бронзову медаль в особистих змаганнях.

Загалом команда фехтувальників принесла 441 очок.

Команда регбістів пробившись до фіналу обіграла спортсменів Одеси і завоювала перше загальнокомандне місце і принесла 396 очок.

У складі збірної команди області з кульової стрільби наші спортсмени набрали 247 очок і стали бронзовими призерами у командних змаганнях з малокаліберної гвинтівки у вправах МГ – 6 і МГ – 9.

У змаганнях дзюдоїстів наші спортсмени брали участь в особистих змаганнях і внесли у скарбничку 46 очок і бронзову медаль (Васильчук Іван).

У збірній команді області з легкої атлетики п’ять студентів ХНУ завоювали 280 очок і одну срібну медаль Грищук Діана – 5000 м – ІІ-е місце і одну бронзову медаль і ІІІ-е місце – 10000 м.

За офіційними даними Комітету з фізичного виховання і спорту МОН України після шести видів спорту Всеукраїнської Універсіади студенти-спортсмени ХНУ набрали 1304 очки і посідають 6-те загальнокомандне місце серед усіх ВНЗ нашої держави.